GTSO BAŞKANIMIZ İSMAİL AKÇAY: ' DÜNYANIN YARISI KADINDIR, DİĞER YARISINI DA YETİŞTİREN YİNE KADINDIR '

08 MART 2021


Gümüşhane Ticaret ve Sanayi (GTSO) Başkanımız İsmail Akçay, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Gümüşhane Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aysun Dalgıç ve Gümüşhane'nin ilk kadın girişim kooperatifi olan Gümüşeller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Ayşegül Öznür Parlak ile birlikte Cumhuriyet ve Atatürk Caddelerindeki iş yerlerini ziyaret ederek, çalışan kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Gümüşhane Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aysun Dalgıç ve Gümüşeller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Ayşegül Öznür Parlak ile birlikte gerçekleştirdikleri ziyaret programı hakkında bilgi veren GTSO Başkanımız İsmail Akçay, ''Şehrimizde bir farkındalık oluşturmak kapsamında çalışan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlamak için böyle bir çalışma yaptık. Bizim inancımız kadınlar gününün 365 gün olduğudur. Kadınlarımız 365 gün saygıyı, hürmeti, hoşgörü ve sevgiyi hak ediyor. 8 Mart gününü sadece bu farkındalığı oluşturma ve tüm insanlara hatırlatma adına temsili olarak kutluyoruz. Yoksa kadınlarımızı bir gün ile hatırlamak ve değerlendirmek gibi bir düşüncemiz asla olamaz. Kadınlarımız Anadır, kadınlarımız eştir, kadınlarımız bacıdır, kadınlarımız hayatımızın her alanında bizlerin en önemli parçasıdır ve onlarsız bir hayat düşünülemez. Dünyanın yarısı kadındır ve diğer yarısını da yaratan yine kadındır. Onlar bizlerin baş tacıdır. Bu vesile ile tekrar tüm kadınlarımızın bir kez daha 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyoruz.''dedi.

Ziyaret kapsamında işyerlerini tek tek ziyaret ederek çalışan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayan heyet ayrıca, çalışan kadınlara karanfil ve Gümüşeller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından üretilen doğal ürünlerden hediye etti.


 

Sosyal Medyada Paylaş