GTSO BAŞKANIMIZ AKÇAY'DAN BİLDİRİ TEPKİSİ

05 NİSAN 2021


Emekli 103 Amiralin Montrö Boğazlar Sözleşmesiyle ilgili yayınladığı bildiriye tepki gösteren Gümüşhane Ticaret Odası(GTSO) Başkanımız İsmail Akçay, Türkiye'nin bir hukuk ve demokrasi devleti olduğunu, darbe çığırtkanlığı yapanlara karşı her zaman gerekli cevabın verileceğini söyledi.

Demokrasilerde millet iradesinden büyük hiçbir irade ve güç olmadığının ve başka bir vesayetin kabul edilmez olduğunu vurgulayan GTSO Başkanımız İsmail Akçay, ''Demokrasilerde en önemli unsur milli iradenin üstünlüğü ve bu üstünlüğe duyulan saygıdır. Hukuka olan bağlılıktır.15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunan vatan hainlerine Millet iradesinden başka hiçbir iradeyi tanımadığımızı söylediğimiz gibi darbe çığırtkanlığında bulunanlara da  bir kez daha millet iradesinin üzerinde hiçbir iradenin kabul edilmez olduğunu söylemek istiyorum.

Milletimizin iradesine ve demokrasimize karşı yapılmaya çalışılan hiçbir davranışı ve söylemi asla kabul etmiyoruz. Halkın ve hakkın iradesinden başka irade tanımıyoruz. İş dünyası olarak Devletimizin ve Milletimizin yanındayız. Demokrasiden yanayız'' ifadelerini kullandı.


 

Sosyal Medyada Paylaş