3308 SAYILI MESLEKİ EĞİTİM KANUNU'NUN İŞVERENLERE SUNDUĞU FIRSATLAR ANLATILDI

06 OCAK 2022


Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanımız İsmail Akçay, Gümüşhane Valisi Sayın Kamuran Taşbilek'in başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetçinin sunumu ile gerçekleştirilen 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu bilgilendirme toplantısına katıldı.

Gümüşhane Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yaparak mesleki Eğitimin önemine değine Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek ''Cumhurbaşkanlığı tarafından Mesleki Eğitimin geliştirilmesi amacıyla başlatılan proje kapsamında bugün değerli özel sektör temsilcilerimiz ve işverenlerimizle birlikte Mesleki Eğitim konusunda gerçekleştirilecek toplantıda 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanununun işverenlere sağlamış olduğu imkanlar anlatılacak. Siz değerli özel sektör temsilcilerimiz bu imkanlardan faydalanması ve Mesleki eğitiminin istenilen seviyelere çıkarılması bizler için çok önemli. Bu açıdan yapılan toplantımızın faydalı olacağını düşünüyor sizlere katılımlarınız için teşekkür ediyorum'' dedi.

Açılış konuşmasının ardından ise katılımcılara 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu hakkında ayrıntılı bir sunum yaparak, Mesleki Eğitim Kanunun işverenlere ve çalışanlara sağlamış olduğu faydalar hakkında önemli bilgiler aktaran İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetçi, ayrıca katılımcıların sorularını cevapladı.

Ortaokul mezunlarına, liseyi terk edenlere, lisede devamsızlıktan kalanlara yaş sınırı olmadan lise diploması fırsatı sağlayan proje ile haftada 4 gün işyerinde, 1 gün okulda, 9.10 ve 11.sınıfta asgari ücretin yüzde 30'u kadar maaş, 11.sınıfın sonunda Kalfalık belgesi, 12.sınıfta asgari ücretin yüzde 50'si maaş devlet tarafından verilecek.


4 yıl boyunca sağlık sigortası ve iş kazası sigortası yine devlet tarafından yapılacak uygulamada işverenler hiçbir harcama yapmadan sigortalı, ücretsiz eleman istihdam etmiş olacak, lise mezunları 27 haftada ustalık belgesi almaya hak kazanıp asgari ücretin yüzde 50'si kadar maaş alacak.Toplantı kapsamında söz alan GTSO Başkanımız İsmail Akçay ise İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetçiye vermiş olduğu değerli bilgiler için teşekkür ederek, işverenleri verilen bu önemli desteklerden faydalanmaya davet etti.


 

HABER GÖRSELLERİ
3308 SAYILI MESLEKİ EĞİTİM KANUNU'NUN İŞVERENLERE SUNDUĞU FIRSATLAR ANLATILDI 3308 SAYILI MESLEKİ EĞİTİM KANUNU'NUN İŞVERENLERE SUNDUĞU FIRSATLAR ANLATILDI 3308 SAYILI MESLEKİ EĞİTİM KANUNU'NUN İŞVERENLERE SUNDUĞU FIRSATLAR ANLATILDI 3308 SAYILI MESLEKİ EĞİTİM KANUNU'NUN İŞVERENLERE SUNDUĞU FIRSATLAR ANLATILDI

Sosyal Medyada Paylaş