GTSO BAŞKANI AKÇAY'DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

07 OCAK 2022


Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı İsmail Akçay, yaklaşmakta olan  10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla şehrimizde yayın yapan Gümüşkoza, Gümüşkent, Gümüşhane Olay, Kuşakkaya ve Gümüşhane  Demokrat Gazetesini   ziyaret ederek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günlerini tebrik etti. Gazete sahipleri ve çalışanları ile sohbet eden GTSO Başkanımız İsmail Akçay yerel basının yaşamış olduğu sorunlar ve bu sorunların çözümü noktasında da görüş alışverişinde bulundu.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla da bir tebrik mesajı yayınlayan Başkan Akçay mesajında; ''Milli ve manevi değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlüklerini temel alan bir anlayışla görevini yerine getiren basın organları, demokrasimizin en büyük güvencesidir. Bu yönüyle ülkemizin sorunlarını kamuoyuna aktaran, etkin çözüm önerileriyle toplumsal yapının ve kamu kurumlarının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan basın mensuplarımızın yorum ve görüşleri her daim yol gösterici olmaktadır.

Yerel basınımız şehrimizde vatandaşlarımız ile devlet arasında bir köprü olmakta, ilimizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır. Bu yönüyle basın mensuplarımızın ülkemizle birlikte şehrimizin de kalkınmasına ve demokrasi kültürünün yerleşmesine katkı sağlayacağına inancım sonsuzdur.

Kamuoyunu aydınlatmak için fedakârca çalışan gazetecilerimiz, zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında bilgilendirirken bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Basın bir milletin müşterek sesidir' ilkesinden hareketle, basın ahlak esasları çerçevesinde çalışmalarını büyük bir özveriyle devam ettiren tüm basın mensuplarımızın '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor ve başarılar diliyorum.''


 

HABER GÖRSELLERİ
GTSO BAŞKANI AKÇAY'DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI GTSO BAŞKANI AKÇAY'DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI GTSO BAŞKANI AKÇAY'DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI GTSO BAŞKANI AKÇAY'DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI GTSO BAŞKANI AKÇAY'DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Sosyal Medyada Paylaş