GTSO BAŞKANI AKÇAY'DAN BANKALARA ÇAĞRI

12 OCAK 2022


Halk Bankası Gümüşhane Şube Müdürü Ümit Arif Uslu ile Sertaç Güven, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) Başkanımız İsmail Akçay'ı ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında Halk Bankasında kullandırılan krediler ile yürüttükleri bankacılık faaliyetleri hakkında GTSO Başkanımıza bilgi veren Halk Bankası Gümüşhane Şube Müdürü Ümit Arif Uslu nazik misafirperverliği için de ayrıca teşekkür etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve vermiş olduğu değerli bilgiler için Şube Müdürü Ümit Arif Uslu'ya teşekkür ederek bankalara çağrıda bulunan GTSO Başkanımız İsmail Akçay, ''İş Dünyamız ve özel sektörümüz finansmana erişmede büyük zorluklar yaşıyor. Hükümetimizin izlediği düşük faiz politikasına rağmen iş dünyamız yatırım yapmak için uygun faizle krediye ulaşamıyor. İşverenlerimiz bankalarımızın kaynaklarını kullanmakta zorluk çekiyor. Buradan sizlerin aracılığı ile tüm bankalarımıza çağrıda bulunuyorum. Bankalarımız ellerinde bulundurdukları sermayeyi iş dünyasının hizmetine sunmalıdır. İş dünyası yatırım yapacak, üretecek ki hem kendi kazansın hem de kredisini kullandığı banka kazansın. Bankanın kasasında duran paranın iş dünyasına, üretime istihdama hiçbir bir karı yok. Biz bankalarımızın ellerinde bulunan sermayeyi özel sektörümüzü zorlamadan özel sektörümüzün önüne karşısına aşılmayacak engeller koymadan onların hizmetine sunmasını bekliyoruz.'' ifadelerini kullandı.


 

Sosyal Medyada Paylaş